.

.

Водич Опрема Монолитна Екстремни Водоотпорен Изолирани Лов Чизми, 2,400-грам Thinsulate Ултра

Водич Опрема Монолитна Екстремни Водоотпорен Изолирани Лов Чизми, 2,400-грам Thinsulate Ултра

DEN 4079.76

Пристапност
Во достапна форма

ВОДООТПОРЕН : Составен од полно зрно водоотпорен кожа, овие ладното време на лов чизми се задржи поголем водоотпорен молекули од добивање додека дозволувајќи им на многу мали пареа молекули да избега.За вистински outdoorsmen, горчливи ладно не е пречка, тоа е можност.ИЗОЛИРАНИ : Водич Опрема mens изолирани лов чизми доаѓаат со 2400 грама Thinsulate Ултра Изолација за дополнителна топлина перници и ги штити нозете од добивање замрзнати.Се ЛИЗГА И МАСЛО ОТПОРНИ : Повлечи outsole на овие водоотпорни чизми за мажите е лизга и масло отпорни на обезбедување најдобро влечење во било лов на земјата.Плус, мулти-насочен гума повлечи outsole со агресивни упатуваа обезбедува трајност и влечење сакате, додека комбинација од дебел ЕВА midsole и полиуретан пена insole реализација на комфор во внатрешноста.

Главните карактеристики

Избор на клиент