.

.

Glarks Бакар Прстен Отстранување Алатка и Машина Алатка со Анти-Сечење на Ракавици за 1/2, 3/4и 1 Бакар Crimp Прстени

Glarks Бакар Прстен Отстранување Алатка и Машина Алатка со Анти-Сечење на Ракавици за 1/2, 3/4и 1 Бакар Crimp

DEN 503.76

Пристапност
Во достапна форма

Намалување на-отпорни ракавици направени од најлон и полиуретан слој може да ја гарантира својата безбедност во најголема мера.Обезбедување на квалитет : Ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме слободно да се поврзете со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши вашите проблеми. Само се отстрани crimp бакар прстен.Еден сет може да ве задоволи во целиот процес на отстранување на crimp прстен, нема потреба за купување на други алатки.Ако имате PEX цевководи поставите во вашиот дом, тоа ќе биде мудар потег да купите сет на crimp отстранување tools.♛【Она што Ќе Добиете за】 : Оваа група вклучува појачани челик PEX crimp отстранување алатка, цевка машина и еден пар на намалување отпорни ракавици.Glarks 2 парчиња Бакар Прстен Отстранување Алатка и Машина Алатка со еден Пар Анти-Сечење на Ракавици за 1/2", 3/4"и 1" Бакар Crimp Прстени Спецификација ☛ Тип на Производ : Бакар Прстен Отстранување Алатка и Машина Алатка Поставите ☛Материјал : Појачани челик, SK5 челик ☛ Crimp Отстранување Алатка Тежина : 0. Вметнете ја цилиндрични дел на вилиците во фитинг, и потоа crimp на две различни позиции на бакар прстен.39 KG ☛ Crimp Отстранување Алатка Должина : 240mm / 9.Вие само треба да crimp на две позиции на бакар прстен, тогаш, можете лесно може да се земе од бакар прстен, целиот процес нема да го оштети вашиот месинг PEX монтирање. ♛【Појачани Материјал】 : На crimp прстен отстранување алатка е направен од најтврдокорните челик со висока цврстина и силна жилавост.Ве молиме имајте во предвид дека се отстранети бакар прстен не можат да се користат повторно. Прилагодување на вилиците на соодветна позиција според големината на бакар прстен.Тоа може да се намали на сите видови на цевки вертикално, и да се обезбеди дека намалување е уредни, слободен од burrs и остатоци. Употреба на машина за сечење на цевката во близина на заеднички да се овозможи отстранување на бакар прстен.На прилагодливи дизајн им овозможува да ги отстрани 3 големина на бакар прстени на 1/2", 3/4" и 1".Добро направени цевка машина овозможува да се заврши на сечење со една рака.Дршката на машина е направен од гума, кој е не се лизга и удобно.Големината код е означено на crimp отстранување алатка за да се олесни вашиот прилагодување.

Главните карактеристики

Избор на клиент