.

.

Harrison Хауард CareMaster Летаат Маска Стандард со Носот Месечината Сребро.

Harrison Хауард CareMaster Летаат Маска Стандард со Носот Месечината Сребро.

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

Уникатен Дизајн : Anatomically облик за удобност, издржливост и без триење.Дебела Руно Баласт : избегнат празнините и да се спречи притисокот марки.High-Tech Материјали Midge-доказ дише материјал нуди кожата-friendly заштита.Дизајниран да Остане Стави!Безбедна допир затворачи и здрав материјал.Проѕирен парична Казна Мрежа : Обезбедува висока видливост и лабораториски тестирани УВ-заштита.На Harrison Хауард Caremaster Летаат Маска обезбедува вашиот коњ со прва класа лета и УВ заштита.Заштита на вашиот коњ од маѓепсан гризе инсекти и полен што може да предизвика инфекции и алергии.High-tech ткаенина панели во текот на носот и ушите понуда midge-доказ за заштита и блок од најмалку 50% од сонца штетните УВ зраци.Овој материјал е брзо сушење и дише, но ќе ефикасно спречување сонцето штета и белење.На Caremaster Летаат Маска е конструиран за издржливост и удобност со руно поместена рабови и отклонување да се задржи маска далеку од коњот очите и му овозможи максимална видливост кога пасе.Најлон webbing зајакнува областа околу носот за подобрување на издржливост, додека на сигурна двојна затворање дизајн withstands исцрпувачки барањата на одѕив на гласачите.На fastenings се прилагодливи за да се прилагоди на коњ совршено, и да се осигура сит се вклопуваат.На Caremaster ергономски облик летаат маски остане на, лесно за коњ да се види на, и се како заштита како тие се чувствуваат удобно.Ако сте подготвени да го спречи тоа незапирлив грешка предизвикана од глава-истурам или заштита на вашиот коњи деликатна кожа од штетните УВ зраци или летање честички, Caremaster Летаат Маска е одговор!.

Главните карактеристики

Избор на клиент