.

.

Влакна Patch Кабел - LC да LC OM3 10Gb/Gigabit Мулти-режим Скокач Дуплекс 50/125 LSZH Оптички Влакна Кабелот за SFP Transceiver, Компјутер Влакна Мрежи и Влакна Опрема за Тестирање, 5 Метри(16.

Влакна Patch Кабел - LC да LC OM3 10Gb/Gigabit Мулти-режим Скокач Дуплекс 50/125 LSZH Оптички Влакна Кабелот

DEN 1535.76

Пристапност
Во достапна форма

Овој висок квалитет и трошоците-ефективна LC-LC OM3 Multimode Наведнуваат Senselessly оптички влакна кабелот е дизајниран да се сместат 10 Gigabit Ethernet и до 300 метри.OM3 Влакна компатибилен со Gigabit Ethernet 1000 Base-SX, или 10 GBase-СР/LRM, и Влакна Канал 100/200/400/1200-MX; Наназад компатибилен со FDDI, и Брз Етернет 10/100 BASE SX или FX.На пример,10 Gtek за Cisco SFP-10 G-СР, 10 Gtek за Ubiquiti 10 Gb SFP+, 10 Gtek за Intel E10 GSFPSR 10 Gb, 10 Gtek за Netgear AMX761, 10 Gtek за Cisco GLC-SX/MMD/ GLC-SX/ММ/ SFP-GE-S, 10 Gtek за Mellanox MFM1 T02 A-СР и повеќе. 7.5 mm, а Минимум Наведнуваат Дијаметар што е 4 X пофлексибилна од стандардните 50 micron влакна кабли без воведување на било макро-виткање на косата; Идеален за САН мрежа кабинети кои бараат 20 или повеќе кривини во кабинетот или висока густина инсталации со кабли преполн во исклучително мала меморија.Широко се користи во центри за податоци, претпријатието мрежи, телеком соби, серверот фарми, cloud складирање мрежи, итн.Високо-Квалитетни ПВЦ Јакна, LSZH, трајни производи за внатрешна употреба.Ниско на Косата : Вметнување на косата(d B)≤0.3, да се Вратите на тежината(d B)≥30. На 50/125 µm OM3 multimode влакна patch кабел е минлив исхемичен напад 568-C. 3 / 604-10 / 492 AAAC, УЛ 910, C, E, Ro HS согласност.Поддржани од страна на 10 Gtek 30 Дена Бесплатен-врати, 1 Година Бесплатен Гаранција и животниот Век на Техничка Поддршка.

Главните карактеристики

Избор на клиент