.

.

Muck Подигање на Вуди Max Гума Изолирани Мажите Лов Подигање

Muck Подигање на Вуди Max Гума Изолирани Мажите Лов Подигање

DEN 3792.00

Пристапност
Во достапна форма

Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу 15" од лак. 5 mm neoprene обезбедува удобност и флексибилност, заедно со одлична водоотпорност, шок, впивање и задржување на топлина својства, се прилагодува на обликот на вашите нозе да се спротивстави на плускавци и chafing.Водат-одговара Удобност Topline snugs теле да се печат во топлина, додека одржување на ладно и остатоци надвор, високо-одделение продолжува гума надворешноста обезбедува дополнителни водоотпорен бариера и дополнителна цврстина.Руно поставата е мека, трајни и дава исклучителни топлина во студени средини, 2 mm на топлинска пена под нога кревет, удобност оценет од -40 °F до 40 °F (-40°C до 4°C).На високо-одделение гума надворешноста дава дополнителна цврстина и го прави за 100% водоотпорни лов boot; ЕВА contoured, лиен midsole за лесни амортизирање.Дизајниран за да ги заштити метри од екстремно студени услови, Muck Вуди Max Гума Изолирани Мажите Лов Чизми се карактеристика на руно поставата и 5 мм од внатрешниот neoprene за одлична термичка задржување својства.Делот-одговара topline и 2 mm термички пена бариера под footbed печат во топлина, додека одржување на студено надвор.На високо-одделение гума надворешноста на овие луѓе е лов чизми додава дополнителни ленти и цврстина.Contoured да подножјето на природната форма, ЕВА моделирани midsole обезбедува дополнителна поддршка.Солиден MS-1 моделирани outsole обезбедува одлична влечење на снег и мраз.Овие изолирани лов чизми нудат удобност оценка на -40 °F/-40 °C до 40 °С/4 °C.

Главните карактеристики

Избор на клиент