.

.

УЛ Наведени 24V 150w LED Драјвер Напојување Водоотпорен Тешки Трансформатор 6.25 НА IP67 110v до ВАШИНГТОН за LED Светло Модул, Знак и applcations

УЛ Наведени 24V 150w LED Драјвер Напојување Водоотпорен Тешки Трансформатор 6.25 НА IP67 110v до ВАШИНГТОН за

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

УЛ Наведени за највисок квалитет и безбедност стандард за Напојување. 24v 150w напојување возачот трансформатор со DC излез за лесна инсталација.DC конектор може да се намали за директна тешко жици.IP 67 водоотпорен може да се користи за внатрешна или надворешна, во сува, влажни или мокри локација.Тешки алуминиумско куќиште за подобро дисипација на топлина.Директни AC приклучок за лесно приклучок во инсталацијата или тоа може да се намали за hardwired инсталација.Ова е одличен квалитет УЛ Наведени 24 V 10.41 НА 150 W може да се користи за многу ЛЕД светлата и други апликации.Ова има 5.5 мм x 2.1 mm DC plug производство кое можете да го поврзете вашиот LED светла или може да се намали на приклучокот и употреба на 2 гола жица за да се поврзете со вашиот LED Светла.

Главните карактеристики

Избор на клиент