.

.

Berm Напојување,Berm Префрлување Напојување Железнички Текст Шупливи Топлина Дисипација Индустриски Снабдување 100-240VAC

Berm Напојување,Berm Префрлување Напојување Железнички Текст Шупливи Топлина Дисипација Индустриски Снабдување

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

Излезниот напон на комутација за напојување е 12 V, со преоптоварување и overvoltage заштита, и може да се користи безбедно.Постојат мали вентилација дупки на горниот дел на префрлување напојување, и шупливи дизајн загрева побрзо и може да се кандидира за долго време.Школка е направен од алуминиум алуминиумски материјал, кој е здрав и издржливи, и има добар пламен-retardant и топлинско-изолациски перформанси.За комутација за напојување има функции, како на пример заштита од преоптоварување, overvoltage заштита, и краток спој заштита.За комутација за напојување е лесен во тежина, во мали димензии, лесно да го инсталирате, не го окупира просторот, и има силна применливост.Спецификација : Предмет Тип : Префрлување Напојување Материјал : Алуминиум легура на Моделот : д-р-75-12 Влезен Напон : 100-240 VAC Текст Струја : 2 A Излезен Напон : 12 V Излез Тековната : 6.3 Големина : Прибл. 55.5 x 125.2 x 100mm / 2.2 x 4.9 x 3.9 во тоа Како да го Користите : 1. AC напон спецификации дека железнички напојување може да се користи се 110 VAC, 220 VAC и 380 VAC.Затоа, пред да наполнат напојување, внимателно проверете дали сте поврзани на напон и влезниот напон на напојување се точни и конзистентни. 2. Не се вчита пред дополнување на за прв пат.Прво проверете дали излезниот напон на напојување е иста како и снабдувањето со електрична енергија на поврзани опрема за да се избегне оштетување на поврзана опрема. 3. Пред да користите напојување, ве молиме потврдете дали земјата жица е правилно поврзан, и означете ги за позиција на специфични моќ заштитно јаже во сл. 4. Напојување мора да бидат поставени во добро вентилирани место со брзо топлина дисипација, пред и по употреба. 5. Определување на излезна струја на железнички напојување е тесно поврзана со животната средина.Тоа се утврдува врз основа на оценет стандард тековни на железнички напојување предвидено од страна на опрема или просечната сегашната вредност се мери со multimeter.И во случај на висока амбиентална температура, слаб проток на воздух услови, и прекумерна индуктивен товар, 20-30% повеќе струја маргина мора да бидат подготвени.Пакет Листа : 1 x Префрлување Напојување.

Главните карактеристики

Избор на клиент