.

.

Fontaine од Италија, N98288-AC, Традиционалните Wall-Mount Тенџере Додатен Тапа Над Шпоретот Тела Допрете со Две Рачки Целосна Ротација Замав во Антички Бакар

Fontaine од Италија, N98288-AC, Традиционалните Wall-Mount Тенџере Додатен Тапа Над Шпоретот Тела Допрете со

DEN 4776.00

Пристапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Традиционалните Wall-Mount Тенџере Филер во Антички Бакар, 22.5 Инчен Дофат, Целосна Ротација/Замав, Двојно Стожерот Оружје.5 во.IPS влезот конекција, Една Дупка Ѕид.Проток : 1.75 gpm (6.6 Lpm) на 60 PSI.Олово-Слободен Воден сообраќај ги исполнува Калифорнија AB 1953 година Стандард.Вклучува Хардвер Монтажа.Поглезите готвач во вашето семејство со овој трајни традиционалната кујна тенџере додатен тапа од "Brienza од Italia" во антички бакар заврши.Тенџере додатен чешми ви овозможи да се пополни големи лонци и kettles директно на шпорет, се намалува и треба да се носат тешки садови полни со sloshing вода низ кујната.Оваа тапа карактеристики практичноста и безбедноста на две вентил контроли и артикулирани рака, која се протега на максимален spout дофат на 22.5 инчи.Славина е тешка должност, направени од цврст, "не-води" месинг.На антички бакар заврши натпреварите сите Brienza и Fontaine од Италија чешми и додатоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент