.

.

1InTheOffice Индекс Картички Канарските Жолта Unruled 4X6, Празно Индекс Картички, 4x6, 300 пакет

1InTheOffice Индекс Картички Канарските Жолта Unruled 4X6, Празно Индекс Картички, 4x6, 300 пакет

DEN 304.56

Пристапност
Во достапна форма

Идеален за презентации и наставни помагала.Комерцијален квалитет карта на акции.Прецизност конструиран за униформа големина.Разноврсна празни картички ви напишам или нерешено на секоја страна.Се посветат на тоа да меморија со светли, колор-кодирани картички.Класичен 4x6 празно индекс картички големина ви овозможува да учат и да се подготви било каде. 1 In The Office Индекс на Картичка Канарските Unruled 4x6 за презентации и наставни помагала, тие се совршен картички да имаат на рака.Прецизноста инженеринг обезбедува единствен големината.Комерцијален квалитет карта на акции обезбедува подобрена вкочанетост и издржливост.Организирани белешки, додадени фајлови : , проектот листите и информации за контакт со индекс картички.Здрав tagboard.Рециклираат.Секој пакет содржи 100 Индекс на картичка.Unruled.Мерки 4"x6".ГОЛЕМИНА : Мерки за 4-инчи со 6-inches PERFECT ГОЛЕМИНА : Идеален за создавање на флеш карти, учење, изработка на листи, белешки за проекти, рецепт картички, и многу повеќе.НАПИШЕТЕ СЕТО ТОА ДОЛУ : да ги Користите овие индекс картички да се направи намирници листи, errand листи, мед-do листи, или бреинсторминг картички.Индекс картички се големи во помагајќи ти да останете организирани без разлика дали дома или во канцеларија, тие секогаш ќе биде полесно да се имаат на рака.СТУДИЈА ЗА тоа ДЕКА ГОЛЕМ ТЕСТ : Овие индексни картички се совршен нешто за да имаат за што следниот голем тест.Напишете одзумирате вашата сопствена флеш картички и употребата на меморијата на уреди за да се создаде ментална конекции кога правите прашања.Студија гласно да се зголеми за задржување и донесе пријател да ви помогне учат за таа голема финалето.

Главните карактеристики

Избор на клиент