.

.

Outink 1 Пар Фудбал Шин Чувари Влошки & Фудбал Ракави, Фудбал Шин Влошки ЕВА Перница Теле Заштитна Опрема се Намали Шокови Повреди за Деца Младите Тинејџери 12-15 Години з

Outink 1 Пар Фудбал Шин Чувари Влошки & Фудбал Ракави, Фудбал Шин Влошки ЕВА Перница Теле Заштитна Опрема се

DEN 358.80

Пристапност
Во достапна форма

Издржливи ПП Заштита : спорт фудбал шин чувари имаат високо-квалитетни PP школка, тешко и издржливи, кои можат ефикасно да се спротивстави на импулсивни сила штета од надвор, да се спречи децата од повреда на нивните зглобови или долниот дел на нозете за време на вежбање, и обезбедуваат моќна заштита за спорт.Удобно ЕВА Перница : внатрешниот слој е направен од ЕВА поместена обвивка, што е лесна, мека и дише, со способноста на дисипација на топлина и шок отпор.Исто така contoured сунѓерот ќе одговараат на вашиот забиваат во колената во сите правци, донесе сеопфатна заштита против влијанија, додека одржување на удобност.Глуждот Заштита : Усвојување на дополнителни глуждот завој обезбеди поддршка за вас, со цел да се даде поголема заштита за да се спречи повреди, совршен за вежби и спорт, како да играат фудбал, игра рекет топка, возење велосипед, качување, итн.Останете во Место : Преземање на предност на кука и јамка затворање дизајн, овие шин влошки со еластична лента може да остане во место за време на вежбање, не е лесно да се исклучи, исто така, одлично се вклопува во вашите нозе форма и обезбедува супер удобност.Фудбал Чорапи : стапалата на долг ракав чорапи се дизајнирани со задебелена крпа и стапалата, зголемување на пот апсорпција функција на чорапи.На чорапи со заоблени пета дизајн за да се спречи чорапи од лизгање надолу.Моден три ленти дизајн е едноставен, но класичен, лесно да одговара со вашиот надворешен изглед.

Главните карактеристики

Избор на клиент