.

.

Mauviel М'Heritage 250B 2,5 mm 1.2 четвртиот Бакар Saucepan & Капак, Бронза Рачка

Mauviel М'Heritage 250B 2,5 mm 1.2 четвртиот Бакар Saucepan & Капак, Бронза Рачка

DEN 7198.80

Пристапност
Во достапна форма

НАПРАВЕНИ ВО ФРАНЦИЈА ОД 1830 ГОДИНА. Mauviel е водечки садови производителот за професионална и домашна готвачи од целиот свет.ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ 2,5 mm.Бакар загрева многу побрзо, cools многу побрзо отколку било кои други метали и нуди чувствувате готвење контрола. 100% БАКАР ТЕЛО-ДА СЕ ПОСТАВАТ НА ТЕНОК СЛОЈ ОД НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.Бакар нуди чувствувате топлина спроводливост.Нерѓосувачки Челик внатрешни работи е тешко носи, не-реактивен и идеален за сите видови на готвење.БАКАРНИ РАЧКИ.Се традиционални и значителни.Нудиме многу удобен зафат и добар баланс.МОЖЕ да СЕ КОРИСТИ НА ГАС, ЕЛЕКТРИЧНО на гас, електрично, халоген stovetops, и во рерна.Тоа исто така може да се користи за индукција stovetops со Mauviel' s индукција шпоретот врвот интерфејс диск (се продава одделно).Стил : Бакар Saucepan & Капак | Големина : 1.2 четвртиот.

Главните карактеристики

Избор на клиент