.

.

Ballpoint - STABILO SMARTball 2.0 Право Раце Црна/Киви Црно Мастило

Ballpoint - STABILO SMARTball 2.0 Право Раце Црна/Киви Црно Мастило

DEN 573.84

Пристапност
Во достапна форма

Сите во еден Пенкало и Перо.Умен ballpoint пенкало со мек зафат и чувствителни на допир на екранот перото дека работи на сите екран на допир уреди.Ги користат како пенкало или стапче за лизгање, пишување цртање, смси и да се избегне валкани, fingerprinted екрани.Refillable со документ доказ сина боја и црно мастило.Тоа може да го направи тоа на сите!STABILO SMARTball 2.0 уште попаметен начин да се комуницира - Ергономски ballpoint пенкало со екран осетлив на допир function Smartphones, таблети, Moleskine или Пост-нејзиното : на кој начин сакате да комуницираат - дигитален или аналоген - брзо и лесно е она што се брои!Па тоа е добра за да имате пенкало што може да направите и двете се : пишување со рака, и прецизни на пишување.Со новиот STABILO SMARTball 2.0, на две различни оперативни режими ја прави оваа е можно.Од една страна тоа функционира како класичен ballpoint пенкало, обезбедување релаксирани пишување удобност благодарение на ергономски дизајниран контрола зона и за други тоа е исто така лесно да се направи дигитални белешки со пенкало е екран на допир совет.Без разлика колку ќе се одржи пенкало!Ова е поради тоа што SMARTball 2.0 сега има целосно проводници за окното.Прецизно и брзо пишување, со кликнување или swiping не веќе не бараат екстремни умешност - па дури и може да се направи додека го носи повеќето видови на ракавици.Исто така, може да се каже збогум на деновите на smudged екрани и грозен отпечатоци од прсти на вашиот таблет екранот за време на презентациите.Достапни во посебни верзии за лево и десно-handers, во три комбинации на бои.Посебен ballpoint пенкало мастило глајд модели непречено низ хартија без гребење.На SMARTball 2.0 е на располагање со документ-безбедно сина и црна боја мастило, со линија ширина од 0,5 мм - и тоа е refillable исто така, со STABILO Ballpoint refills, за уште повеќе да пишувате задоволство.Уште една многу корисна функција е дека клип може да се ротира 360 степени.

Главните карактеристики

Избор на клиент