.

.

Tatuo 112 Парчиња Балон Гарланд Комплет Балон Лак Гарланд за Еднорог Роденден Декорација (Розова боја се Виолетови Зелена)

Tatuo 112 Парчиња Балон Гарланд Комплет Балон Лак Гарланд за Еднорог Роденден Декорација (Розова боја се Виолетови

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

Пинк пурпурна зелени балони : вклучува 70 парчиња 10 инчен бела, розова, виолетова, зелена балони и 30 парчиња 12 инчен розова, виолетова, зелена балони и 10 парчиња 12 инчен злато confetti балони, 110 парчиња вкупно.Балони гарланд лента : 1 тек на балон лента лента е 5 m/ 16 метри во должина со прибл. 270 парчиња дупки за да ја направите вашата балон лак гарланд.Балон лепак точки : 1 ролна од 100 парчиња лепак поени, леплива и невидливи, лесно да се држиме балони на таванот, ѕидови, прозорци, врати и др.Diy балон гарланд : едноставно се надува вашиот балони и се лизга јазол во дупки на декорирање лента, препорачуваме различни бои и да се кренат различни големини за да се добие неверојатен изглед на вашиот гарланд.Балон гарланд комплет вклучува : 70 парчиња 10 инчен и 30 парче 12 инчен латекс балони, 10 парчиња 12 инчен злато confetti балон, 1 тркалаат балон лента, лента, 1 тркалаат балон лепак точка точки (вклучувајќи 100 точки). 112 Парчиња балон гарланд комплет балон лак гарланд за свадба, роденден украси за Апликација : Убава мулти боја балон гарланд се совршени за свадби, роденден на бебето тушеви, годишнини, свеченото отворање и ангажмани, булчински туш, фестивали прослава, фото кабина позадина и повеќе.Како да направите балон гарланд : Чекор 1 : ја кренат некои балони со балон пумпа потоа се врзуваат јазли, препорачуваме различни бои и да се кренат различни големини за да се добие неверојатен изглед на вашиот гарланд.Чекор 2 : Мерење и намалување на балон во дресот на посакуваната должина, оставете екстра на секој крај за висат декорација подоцна.Чекор 3 : Повлечете балон јазол преку лента дупка, прескокнете дупка ако балони се премногу тесни.Чекор 4 : Направи повеќе прекрасни гледа, додадете некои еукалиптус, виткање лента, цвеќиња, лисја, tulle и повеќе.Спецификација : Балон боја : мулти боја Балон лента лента големина : 5 m/ 16.4 нозе Балон лепак поени : 100 парчиња во целосно Пакетот вклучува : 100 x Латекс балони 10 x Confetti балони 1 Тек на балон ленти 1 Тек на балон лепак поени.

Главните карактеристики

Balloon color:
multi color
Balloon tape strip size:
5 m/ 16.4 feet
Balloon glue points:
100 pieces in totally
Package includes:
100 x Latex balloons :
10 x Confetti balloons :
1 Roll of balloon strips :
1 Roll of balloon glue points :
Избор на клиент