.

.

3 Наутички Миле Навигација Светлина Брод на Сите Ширум Виткање LED Светло Морски Фиксна Брод Светлина Splashproof Планината Навигација Светлина за Морски Јахта Брод Брод

3 Наутички Миле Навигација Светлина Брод на Сите Ширум Виткање LED Светло Морски Фиксна Брод Светлина Splashproof

DEN 551.76

Пристапност
Во достапна форма

5 W Лумен : 250 LM Водоотпорен : IP65 Видливост : околу 3 NM Кабел должина : околу.Лесен за користење : црна жица е поврзан со негативен пол, и црвено жица е поврзан со позитивниот пол.Спецификација : Материјал : ABS, КОМПЈУТЕР LED светилка мушка : 33 парчиња Напон : 10-24 V DC Wattage : 2.Широк спектар на примена : морската околу светлината е добра замена светло на предната страна на пловечки брод, и тоа може да се примени како некоја светла, стерн светлина и возење светлина за 360 степени осветлувањето, подобрување на безбедноста при пловењето во текот на ноќта, на фиксна брод светлина е погоден за повеќето лебди чамци, како што се јахти, туристички автомобили, рибарски чамци, speedboats, итн.Светлина дизајн : навигација светлина карактеристики DC напон 12 V и моќ 2.Функција : Светли и водоотпорен : На наутички миле навигација светлина е светол, што може да се подобри ефикасноста кога едрење во текот на ноќта.Свитлива брод светлина : на фиксна брод планината светлина е дизајниран со склоплива база, која може да биде укината 360 степени, и на планината навигација светлина лесно може да се инсталира на повеќето склони авион или авионот на бродот за да се задржи до во право.6 инчен/ 24.Пловилото сите околу LED светло е лесно да се инсталира рачно, која може да се примени флексибилно до 10 - 24 V бродови.5 W; Со вграден 33 парчиња светла LED светилка монистра, морски брод околу светлина, може да ви обезбеди со големи и светли приказ, ефективно подобрување на безбедноста за бродови со ниска потрошувачка на енергија.5 cm Боја температура : дневна светлина бела 4000-4500 K Пакетот вклучува : 1 x Навигација светлина Забелешка : Од големината погоре се мери од страна на страна, големината на вистинскиот објект што сте го добиле може да биде благо, различни од големината погоре.Издржлив материјал : морски светлината е составена од транспарентен PC пластична светилка школка и црна ABS пластика база, која има добра сила, заштита од корозија и IP65 водоотпорни перформанси, не е лесно да се кавгата, прошетки низ светлината е лесен и трајни производи за долгорочна употреба.И навигација LED светло е IP65 водоотпорен и dustproof, и не треба да се грижите за поројниот дожд или силен ветер.

Главните карактеристики

Material:
ABS, PC
LED lamp bead:
33 pieces
Voltage:
10-24 V DC
Wattage:
2.5 W
Lumen:
250 LM
Waterproof:
IP65
Visibility:
about 3 NM
Cable length:
approx. 9.6 inch/ 24.5 cm
Color temperature:
daylight white 4000-4500K
Package includes:
1 x Navigation light :
Note:
Since the size above is measured by hand, the size of the actual item you received could be slight different from the size above. :
Избор на клиент