.

.

McCormick ЗЕМЈАТА ALLSPICE .9oz (4 Парчиња)

McCormick ЗЕМЈАТА ALLSPICE .9oz (4 Парчиња)

DEN 135.36

Пристапност
Во достапна форма

4 Глутница .9oz ЗЕМЈАТА ALLSPICE од Mc Cormick.Allspice е популарен зачин во Карибите и латинска вкусен јадења, како и во десерти.Вкусот е слично на мешавина од цимет, оревче, и каранфилче со навестување на смрека бери.Allspice е прекрасен зачин кој често не го добие почитта што ја заслужува, главно затоа што луѓето немаат идеја што да правите со неа!Иако тоа не е најчесто се користат во Американската кујна (освен ако не си доведување или правење Синсинати чиле), тоа е главен зачин во многу делови од Карибите и Блискиот Исток.На суво овошје на Pimenta dioica растенијата, allspice доби своето име од англиски јазик кои мислев дека имаше вкус комбинација на цимет, карамфил, и оревче.Mc Cormick Земјата Allspice, 0.9 оз Mc Cormick Земјата Allspice се навраќа на мешавина од цимет, оревче, и каранфилче и претстава која сама по длабоко, пријатна арома да вкусен и слатки јадења слично.Mc Cormick Земјата Allspice е совршен прилог на торти и колачи, како и marinades и чорби.Кој чиста, чувствувате вкус, Mc Cormick Земјата Allspice ќе ве однесе од вашата кујна на песок на Карибите.

Главните карактеристики

Избор на клиент