.

.

Бокс Тренинг & ММА Борбите што се Одобрени од SMMAF Маја Кријат Кожа Muay Тајландски Instep Нога Заштитна Опрема Голем Заштитник Влошки за Боречки Вештини, Спаринг, кик-бок?

Бокс Тренинг & ММА Борбите што се Одобрени од SMMAF Маја Кријат Кожа Muay Тајландски Instep Нога Заштитна Опрема

DEN 887.76

Пристапност
Во достапна форма

Високо-квалитетни Материјали : Направен од високо-квалитет премиум СТП кожа, обезбедува одлична заштита,еколошки материјали без мирис Трајни и Тешки лесно да се чисти и одржува.Заштита Дизајн : Ние се стави посебен големо влијание заштита пена во нашата shinguards.Тие ќе се апсорбираат најголемите хитови, па можете да ја ослободат потешко и возот повеќе.Прилагодливи Не се Лизга Дизајн : иновативни не се лизга дизајн дава нашата спаринг шин чувари многу удобно и сит се вклопуваат.Нашиот боречки вештини шин чувари може да се прилагоди на врвот користење на velcroed рака за дополнителна сигурност!.Широко Апликација : Без разлика што спорт пракса, ние дизајниран шин чувари за да биде удобно како ММА шин чувари, но, исто така, имаат заштита и чувство на традиционалните кик-бокс или Muay Тајландски шин чувари.Достапно Во 3 Големини : S : најчесто се користат од страна на поединци висина 43.30-55.11 инчен - M : најчесто се користат од страна на поединци висина 55.51-68.89 инчен - L : најчесто се користат од страна на поединци висина 69.29-72.83 инч.

Главните карактеристики

Избор на клиент