.

.

5 кг Бразил, Зелена (unroasted) Кафе Грав, фер трговија, еко-пријателски, Микро Многу

5 кг Бразил, Зелена (unroasted) Кафе Грав, фер трговија, еко-пријателски, Микро Многу

DEN 6936.00

Пристапност
Во достапна форма

"Volcafe Начин е обезбедување на техничка помош и обуки на овие производители на добри земјоделски практики.Ова кафе е комплексна арома, со полно тело, висок сладост, на лимонска киселост и белешки од суво овошје и интензивна чоколадо.На Sul де Minas прилог носи повеќе комплексноста на арома и црвено-овошје белешки во куп — малку забава на врвот на Cerrado е храбар профил.".Висока надморска Височина, мала фарма, значи најдобар квалитет и бербата на грозјето со внимание.Cupping Резултат од 83. Природно ферментирани, целосно да се исчистат, и сушени на сонце.Вашиот уникатен шолја кафе карактеристики овие карактеристики : ИГРАЊЕТО со суво грозје, какао, јагода ТЕЛО - Избалансиран АРОМА - Овошен, налудничав КИСЕЛОСТ - Лимонска.Вкус Име : Бразил | Големина : 5 Фунти.

Главните карактеристики

Избор на клиент