.

.

KeepCup 12oz Обновливи Кафе. Лесни BPA основни поени-без Пластика & Не се Лизга Силикони Бенд. 12-Унца/Медиум, Fixie

KeepCup 12oz Обновливи Кафе. Лесни BPA основни поени-без Пластика & Не се Лизга Силикони Бенд. 12-Унца/Медиум,

DEN 1385.28

Пристапност
Во достапна форма

Bpa free; не токсични; изработена од полипропилен бр.5. Поздравниот доказ; запечатува капак и приклучок за sipper дупка и ги исполнува упатствата за медицина на трудот безбедносни и здравствени стандарди.Машина за миење на садови и микробранова безбедно.Лесен и трајни.Термо-држи кафе топла 20 до 30-минути подолго од расположливиот чаши.Keep Cup е првиот светски barista стандардот за обновливи првенство, наменета за кафе љубители на потег.Keep Cup е практично патнички првенство реплицира основната форма и функции на расположливиот чаши, но додавајќи реупотребливост, рециклирање и можност за додавање свој индивидуален талент.Умен и еколошки вид.на Keep Cup е пофали за нејзините смета за дизајн и одржлив ингеренциите.Keep Cup беше финалист во градот на лондон за одржлив град награди 2010, премиер е награди за дизајн 2010 и мелбурн ден награди 2010, како и да бидат shortlisted за австралиската меѓународни награди за дизајн на 2010 година, red dot индустриски дизајн награди хамбург 2010 година, како и победниците на еко-купуваат зелен снабдувач на 2011 година. За да се обезбеди лесно рециклирање, на Keep Cup е дизајниран како четири дел на производот, произведен од една компонента материјали, полипропилен за чаша; полиетилен со висока густина за капак; силикони за топлинска бенд; и термопластични полиуретан за приклучокот.Овие материјали, со исклучок на силиконски, може да бидат рециклирани од страна на локалните curbside рециклирање услуги на крајот на животот, проверете со вашиот локален општината.Keep Cups се вклопуваат во рамки на групата шефовите на повеќето еспресо машини не се големи и тие не бараат греење пред пополнување.Достапни во четири големини : екстра мали 4-унца, мали 8-унца, средни 12-унца и големи 16-унца.се вклопува во автомобил во купот на сопствениците, се вклопува во велосипед на сопствениците.можете да etch вашите лични кафе параметри на изолациони бенд.

Главните карактеристики

Избор на клиент