.

.

Waring Комерцијални WEB300 Еден Леано Железо Режач, 1300W, 120V, 5-15 Фаза Приклучокот,Сребро.

Waring Комерцијални WEB300 Еден Леано Железо Режач, 1300W, 120V, 5-15 Фаза Приклучокот,Сребро.

DEN 1173.60

Пристапност
Во достапна форма

Бранеа, од не ' рѓосувачки челик домување со не се лизга гумени нозе. 1300 w за брз топлина-up и задржување на топлина.Тешки-должност, леано железо режач плоча.Независна, прилагодлив термостат со НА и ПОДГОТВЕН индикатор светла.УЛ, NSF.На Waring® WEB300 Комерцијални Леано Железо Еден Режач нуди тешки-должност, преносни решение за вашата omelette, угостителски или бифе станици.На 1300 вати греење на елемент загрева до 7" леано железо режач плоча брзо и рамномерно.Не се лизга гумени нозе задржи режач стабилна, додека прилагодливи термостат со НА и ПОДГОТВЕН индикатор светла за предупредување кога тоа ќе достигне саканата температура.Waring, универзално позната за воведување на првата blender во Америка, е еден од денешна водечките производители на професионални апарати за foodservice и лабораториски индустрии.Waring Комерцијални нуди високи перформанси, со голем волумен храна процесори и blenders, тешки-должност за греење апарати како што се скари, griddles, toasters и длабоко fryers, и голем број на специјализирани производи.Како Решенија Специјалист во КОМБИНАЦИЈА, ПРВИЧНО, ГОТВИ, и ПИЈАЛАК категории, Waring се стреми да обезбеди иновативни, прилагодена опрема за да ги исполни сите индустриски неисполнети потреби.Со 80+ години на производство на експертиза и на локално и на глобално ниво, Waring е горд на понудата на постојано проширување на збирки на подобри професионални производи.

Главните карактеристики

Избор на клиент