.

.

JCSHIMO Херметички Ориз Складирање Сад, BPA Free Пластични Сува Храна Контејнер Житни Складирање Бин со Фрлаат Spout, Мерење на Купот на Храна Диспензерот за Житни Зрна Браш?

JCSHIMO Херметички Ориз Складирање Сад, BPA Free Пластични Сува Храна Контејнер Житни Складирање Бин со Фрлаат

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

[Корисни] : На ориз складирање контејнер може да се користи за складирање на ориз, житарки, брашно, suger, ореви, овошје и храна за миленичиња, како и да е, јасно телото им овозможува на храна може да се провери eaily, одлична за дневна кујна употреба. [Димензии] : Сад големина е за 12.2 инчен високи, 6.2 инчен Должина, 3.6 инчен wideth, може да се сместат околу 5.5 кг ориз или брашно или шеќер, и 3.5 кг јатчесто овошје или други закуски. (Капацитет може да се разликуваат за различни храна густина). [Лесен за Употреба] : Ја прелива spout и вклучени мерење на купот додава удобен, можете лесно може да се прелива храна во наместо користење на купот да лажичка надвор од торбата. [Херметички Печат] : На ориз, житарки фармацевт е херметички со 4 двострано заклучување на капак и мерење на купот зезнав на, да ги задржи вашите храна суви и свежи.Забелешка : ве Молиме приложете мерење чаша со вртење на стрелките на часовникот, додека не се заклучи на своето место за да бидете сигурни дека садот е сосема херметички. [Издржлив Материјал] : сад е направен со безбедни и издржлива пластика, може да се мие со рака или едноставно да се стави во машина за миење садови.Овој мал ориз складирање бин е совршено се вклопуваат за твоите провизии.Боја : Бела.

Главните карактеристики

Избор на клиент