.

.

BMS, 3 Серија 11.1 V за 12V 12.6 V Li-ion Литиум Батерија 18650 Мобилен BMS PCB Заштита Одбор, со Overcharge Заштита, во Текот на Испуштање на Заштита од Краток Спој Заштита(10-13A)

BMS, 3 Серија 11.1 V за 12V 12.6 V Li-ion Литиум Батерија 18650 Мобилен BMS PCB Заштита Одбор, со Overcharge

DEN 206.16

Пристапност
Во достапна форма

【Карактеристики】Оваа заштита одбор е три серија на литиум батерија заштита одбор.На PCB заштита одбор е погодна за литиум батерија пакување од 11.1 V, 12 V, 12.6 V. Својата quiescent тековната помалку 30u A, па потрошувачката на енергија е мал. 【Функција 】функцијата на овој PCB заштита на одборот вклучува overcharge заштита, во текот на испуштање на заштита од краток спој заштита, во текот тековната заштита.И по заштита услови за наплата, таа автоматски ќе се откаже заштита. 【Мала Големина и Безбедност】На pcb заштита одбор е мал во големина и погодна за многу апликации кои бараат висок интеграција и ниска цена.Тоа може да се задоволат различните барања за изведба и да се обезбеди апсолутна безбедност и сигурност на батеријата пакет. 【Белешки】 Прво, ако отповикувањето на производот е повисока од 3А струја , празнење стапка на батеријата празнење е над 3 C.Второ, во процесот на користење, ако батеријата топлина, енергија од батеријата не е применливо.Оваа ситуација не може да се користи за долго време.Инаку, батерија, наскоро ќе биде оштетен. 【Спецификации】Тип(Опционално) : #1(9-10 A), #2(10-13 A), Големина : #1 : 50 * 16 * 1.0 мм/#2 : 53 * 17 * 4.0 mm, Внатрешен отпор : < 100mΩ, Полнење напон : 12.6 v - 13 V, Работна температура : -40~+50℃, Складирање состојба : -40~ +80℃.

Главните карактеристики

Избор на клиент