.

.

Goothdurs Мини Патување Компактен Windproof Чадор - Мали Виткање Лесни Сонцето & Дожд Чадори со 95% UV Заштита за Жените и Мажите

Goothdurs Мини Патување Компактен Windproof Чадор - Мали Виткање Лесни Сонцето & Дожд Чадори со 95% UV Заштита

DEN 407.76

Пристапност
Во достапна форма

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.КОМПАКТЕН & МИНИ ЧАДОР - Ова патување преносни чадор е само 6.7-инчен должина, 8 мл тежина уште се отвора за да формираат голем 37"(не 34") крошна, фитинг совршено во вашата чанта, satchel, tote, ДУРИ и во вашиот џеб,итн.Тоа е, исто така, идеален подарок за родителите, пријателите, колегите, љубовници.НАДГРАДИ WINDPROOF ДИЗАЈН - 8 армирано fiberglass ребра со здрав сите метална рамка и вратило направи надстрешница високо ветер отпорни за бури и суровата на отворено,што не е лесно да ' рѓа и потрајни од други 6-ребра чадори.Тоа може да трае против во правец до 60 MPH, обезбедување безбедност, дури и во случај на лоши временски услови.НАДГРАДИ ВОДООТПОРЕН МАТЕРИЈАЛ - крошна на оваа чанта чадор е направен од високо-густина 210 T Тефлон материјал кој е водоотпорен, веднаш може да се исуши.Goothdurs мали чадор, те штити во drenching downpour со висок квалитет крошна обложен со водоотпорен технологија.Вода нема да се впие преку но наместо тоа, монистра и одбиени надвор, спречување на истекување ќе го добиете со други чадори. 95% УВ ЗАШТИТА - екстра слој е додаден да се формира оваа parasol чадор да се обезбеди UPF 50+ заштита кој блокови 95% од УВ зраци.Покрај тоа, овој дополнителен слој на УВ заштита, ќе ја намали вашата somatosensory температура кога ќе се под овој чадор,го прави да се чувствувате кул !.Ако имате било каков проблем со нашиот виткање лесни чадор, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе го реши вашиот проблем веднаш.

Главните карактеристики

Избор на клиент