.

.

Glarks 81Pcs Нерѓосувачки Челик Велосипед Кабел Машина и Велосипед Кочница Кабел Shifter Кабел со Крајот Капи, O-Прстени Сет за Планински Велосипед, Патот Велосипед

Glarks 81Pcs Нерѓосувачки Челик Велосипед Кабел Машина и Велосипед Кочница Кабел Shifter Кабел со Крајот Капи,

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

♛【Она што Ќе Добиете за】 : Нашата сет вклучуваат 6pcs кочница кабли и 6pcs промена на кабли.Кабелот крајот crimp спречува да биде изгребани од страна на кабел крајот и да ја задржите кабел завршува убаво и уредно, на силиконски О-прстен држи вашиот велосипед од мелење лак. ♛【Висок Квалитет】 : велосипед кочница/промена на кабли се направени од издржлив нерѓосувачки челик и висок стандард за квалитет цинк-обложени, силни и издржливи; на крајот капи и обвивка ferrules се направени од алуминиумски, не е лесно да се скрши.1 m/83inch Пакет Детали : Кабел машина x 1 Велосипед кочница кабел x 6pcs Велосипед shift кабел x 6pcs O-Прстени x 12pcs Крајот капи x 36pcs 5mm кочница Кабел крајот капи x 10pcs 4mm shift Кабел крајот капи x 10pcs Вкупно : 81 Pcs Производ Функција : ★ Овој сет го доби со се што е потребно да ја добиете вашата планински велосипед назад во извршување на состојба. ★ Погодни за повеќето велосипеди, како што се патот велосипед, BMX велосипед ,заеднички велосипеди, MTB велосипеди, детска' велосипеди, виткање велосипеди, рекреативен велосипедизам. ♛【Широка Примена】 : Овие велосипед кабли и кабелска машина поставување одговара на повеќето велосипеди, како што се патот велосипед, BMX велосипед ,заеднички велосипеди, MTB велосипеди, детска' велосипеди, виткање велосипеди, рекреативен велосипедизам.Доаѓаат со 8 инчен нерѓосувачки челик жица машина за сечење челик жица која до 5/32".Исто така, вклучуваат siliver крајот капи x 36pcs, 5mm кочница кабел крајот капи x 10pcs, 4mm shift кабел крајот капи x 10pcs, O-прстени x 12pcs.7 m/67inch Shift кабли должина : 2.7 m кочница кабел и 6pcs 2.Поради рачни мерења на локации, може да постојат грешки, ве молам не ми пречи.1 m shifter кабел може да се користи за предното или задното кабел, можете да го користите кабелот машина за да ја исечете должината што треба. 【Забелешка】 : ♥ ве Молиме проверете специфична големина на производот во смисла на втората слика.

Главните карактеристики

Product Type:
Bicycle Cable Cutter and Bike Brake Cable Shifter Cable Set
Material:
Stainless steel, alloy, pvc
Brake cable length:
1.7m/67inch
Shift cables length:
2.1m/83inch
Package Detail:
Cable cutter x 1 :
Bike brake cable x 6pcs :
Bike shift cable x 6pcs :
O-Rings x 12pcs :
End caps x 36pcs :
5mm brake Cable end caps x 10pcs :
4mm shift Cable end caps x 10pcs :
Total:
81Pcs
Product Feature:
★ This set came with everything needed to get your mountain bike back in running condition. :
★ The bicycle cable are made of high quality stainless steel, strong and durable for long time service. :
★ You can use the cable cutter to cut the length you need, the end cap will protect the ends nice and tidy. :
★ Fit for most bikes such as road bike, BMX bike ,common bikes, MTB bikes, kids' bikes, folding bikes, recreational cycling. :
【Note】:
♥ Please check the specific size of the product according to the second picture. Due to manual measurement, there may be errors, please don't mind. :
♥ If you have any questions, please feel free to contact us and we will try our best to help you. :
Избор на клиент