.

.

Gw Instek Прецизност LCR Метар, Клупа, 20Khz - LCR-6020-упатство

Gw Instek Прецизност LCR Метар, Клупа, 20Khz - LCR-6020-упатство

DEN 860.40

Пристапност
Во достапна форма

Цена За : Each Order Единица : Секој LCR Тип : Клупата Тест Фреквенција Max : 20k Hz Inductance Мерење Max : 9.99999 k H Capacitance Мерење Max : 9.99999 F Отпор Мерење Max : 99.9999 Mohm Ro HS Согласност : Да SVHC : Да Се Советува.ПРЕЦИЗНОСТ LCR МЕТАР, КЛУПА, 20 KHZ; LCR Тип : Клупата; Тест Фреквенција Max : 20k Hz; Inductance Мерење Max : 9.99999 k H; Capacitance Мерка Максимална : 10 F; Отпор Мерење Max : 99.9999 Mohm; Палета на производи : LCR-6000 Серија Ro HS Согласност : Да.

Главните карактеристики

Избор на клиент