.

.

Мини Печатач Inkless Џеб Етикета Печатач, Lychee Инстант Фото Печатач со 2 Термални Ролни Хартија, Компатибилен со iOS Android Телефон за Патување Листа, Студија Имајте на ум, Р?

Мини Печатач Inkless Џеб Етикета Печатач, Lychee Инстант Фото Печатач со 2 Термални Ролни Хартија, Компатибилен

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Мини и симпатична изглед : мали тело, симпатична изглед дизајн, може да биде сместен во џебот или чантата, е добар помошник за студенти, канцеларијата на работниците, и семејства.Термичка хартија спецификации : Тоа може да се печати 2.27 инчи (ширина) x 1.18 инчи (тркалаат дијаметар) термичка хартија и печатење во боја е црна и бела.Долго работно време : Овој пренослив печатач е вграден во 1000m Ah батерија, која може да се користи за една недела кога целосно наполнета.Операција вовед : ве Молиме следете го упатството за корисникот да ја преземете ја соодветната АПЛИКАЦИЈА за вашиот мобилен телефон и да се поврзете на безжична БТ.Оваа мини печатач не бара мастило касети и има ниски оперативни трошоци.Јасно печатење : 200 DPI печатење точноста, печатење ефект е многу јасно, и примена обезбедува различни фонтови и теми за да се направи вашите слики и белешки повеќе модерни.Функција : Оваа мини печатач е дизајниран со една симпатична мачка шема, која е многу ласкави.Тоа што има вграден-во батеријата и е лесно да се носат.Можете да печатите на белешки и слики што ви треба во секое време, насекаде.Печатач користи топлинска печатење метод, така што не треба да се подготват мастило касети, што е многу животната средина-пријателски.Работата Водич : 1.Прва употреба, ве молиме целосно наполнет, долго притиснете го копчето за вклучување за 3 секунди за да го подигнете. 2.Apple store или Google search:i Print, инсталираната Апликација да го користите. 3.По Bluetooth е вклучен,користење на стан симне од мобилниот телефон за да се поврзете со Bluetooth печатач во ТАБОТ бар на "Мојот Уред".По успешната врска , имајте на ум може да се печатат.Пакување Листа : 1 X мини печатач 1 X полнење кабел 1 X Операција вовед 2 X печатење на хартија.

Главните карактеристики

Избор на клиент