.

.

Renfrew Scapa Ленти Renfrew Светли или Украсени Крпа Хокеј Лента - 1 Инч - Пламен - 1 Инч

Renfrew Scapa Ленти Renfrew Светли или Украсени Крпа Хокеј Лента - 1 Инч - Пламен - 1 Инч

DEN 263.52

Пристапност
Во достапна форма

Хокеј стап бунари или сечилото лента.Специјално дизајнирани за денес е композитни хокеј стапчиња.Вклучува напредна лепило формулација применет на полиестер/памучна крпа база, што резултира во повеќе значајни платно лента со зголемен носат карактеристики.Калапи за да се обликуваат на ножот и нуди "меки се чувствуваат" за зголемена пак на контрола. 24 MM x 25 M.Renfrew Светли или Украсени Крпа Хокеј Лента - 1 Инч Renfrew е лента е густо ткаени памучна крпа лента која има повеќе во согласност слој од лепило создавање на влага бариера помеѓу мраз и стап, што резултира во подобро прилепување и подолго траење product Increases вибрации absorption Enhances пак handling Protects вашиот стап blade Order случај (36 ролни) или повеќе : $2.54/ролна - Користете Купони Код : COLORTAPE15.

Главните карактеристики

Избор на клиент