.

.

TEKTON 1/2 Инчи Вози Длабоко 6-Точка Влијание Socket Set, 45-Парче (5/16-1-1/4 во, 8-32 mm) | SID92404

TEKTON 1/2 Инчи Вози Длабоко 6-Точка Влијание Socket Set, 45-Парче (5/16-1-1/4 во, 8-32 mm) | SID92404

DEN 5664.00

Пристапност
Во достапна форма

Во 17-компјутер. 1/2 инчи вози длабоко 6-точка инчен влијание сокети : 5/16, 11/32, 3/8, 7/16, 1/2, 9/16, 5/8, 11/16, 3/4, 13/16, 7/8, 15/16, 1, 1-1/16, 1-1/8, 1-3/16, 1-1/4 во.; 25-компјутер. 1/2 инчи вози длабоко 6-точка метрички влијание сокети : 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 мм; 2-компјутер. 1/2 инчи вози влијание екстензии : 3, 10 во.; 1-pc.влијание универзална заедничко : во 1/2.диск; Чување.Големини се означени и со висока видливост на ласерскиот означување и постојан печат по повод одбележувањето дека нема да ги носат надвор. 6-точка штекер отвори обезбеди точно одговара за хексадецимален сврзувачки елементи.Radiused аглите се спречи fastener круг-оф, со примена на сила на fastener е рамни страни, наместо нејзините агли.Ги исполнува минимум од 1,3 пати на ANSI/ASME стандард за доказ вртежен момент.Полиетилен со висока густина случај withstands заеднички масла, горива, и растворувачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент