.

.

SLCSY Патување Refractor Телескоп 50mm Отворот 360mm Астрономија Refractor Телескоп Рефрактивната забележување на т.н Опсегот Tripod Набљудување Патување Камп за Дете Почетник

SLCSY Патување Refractor Телескоп 50mm Отворот 360mm Астрономија Refractor Телескоп Рефрактивната забележување

DEN 1096.32

Пристапност
Во достапна форма

[Квалитет Оптика] 360mm фокусна lenth,50mm бленда, обезбеди вентилација и појасни слики, па дури и почетниците може да се добие јасни слики. [Зголемување] Дојдат со две eyepieces(H20mm & H6mm), која ќе можат да уживаат во зголемување од 18 X да 90 X. [Стабилна Tripod] 14.6 инчи висок алуминиум tripod е погодна за рамнотежа, им помогне на вашето дете да започне нивните астрономски искуство expediently. [Пренослив Дизајн] Лесно да се носат и продавница, можете да уживате во вашите смешни астрономски патување кога одите кампување, патување или дома. [Совршен Телескоп за деца] Погоден за ги задоволува сите потреби и на почетници и на децата, најдобриот подарок за роденден, Божиќ Ден, деца ден.Оваа астрономски refractor телескоп може да биде добар за набљудување на небесните тела - најдобра за гледање на Месечината и Планетарни 2 eyepieces, различни зголемување eyepieces може да ве ослободи со забележани на различни растојанија и големини На силна алуминиум tripod е погодна за рамнотежа, висина е 14.6"(Не се прилагодливи) Лесно да се носат и продавница Погодна за влез на ниво на аматери астрономи и деца.

Главните карактеристики

Focal Length:
360mm
Objective Lens:
50mm
Hybrid Diagonal:
90°
Eyepiece Diameter:
0.96
Eyepieces:
H6mm; H20mm
Erecting Eye:
1.5x
Magnification with erecting eye:
H6mm - 60x, 90x; H20mm - 18x, 27x
Aluminum Tripod:
14.6H
Weight:
1.32Lb
Overall Size:
21L x 9-13/16W x 19L
Package Content:
1x Main Tube :
2x Eyepiece :
1x Erecting Eyepiece :
1x Azimuthal Mount :
1x Tripod :
1x Tube Securing Screw :
1x Manual :
Избор на клиент