.

.

Storelli BodyShield LegSleeves | Компресија Фудбал Шин Guard Носители | Enhanced Нога Заштита | Црна | Големи

Storelli BodyShield LegSleeves | Компресија Фудбал Шин Guard Носители | Enhanced Нога Заштита | Црна | Големи

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

ТЕЛОТО 82% Најлон / 18% Spandex FOAM 100% Уретан Пена.Увезени.ОКЛОПНИ НОГА КОМПРЕСИЈА РАКАВИ : Премиум компресија нога ракави за фудбал играчи, оклопни со флексибилни, но тешки-должност 3мм XRD Екстремни Влијание Заштита баласт за професионални-сила заштита на долниот дел на нозете.ВЛИЈАНИЕ-АПСОРБИРАЊЕ : Конструиран за да се апсорбира и до 90% на влијание, и да се осигура безбедно слетување на било која површина.Направи посилни за побезбедно фудбал.Стратешки дизајниран да се зголеми пониски нога заштита без да се загрозат ефикасноста, или удобност.ОДГОВАРА на ПОВЕЌЕТО ШИН ЧУВАРИ (НЕ се ВКЛУЧЕНИ) : Доаѓа со 2 нога ракави (1 пар) кој вграден шин guard џебови кои имаат чувари во место, елиминирање на одвраќање на постојано рачно прилагодување.ДИШЕ И ПОТ WICKING : Вработува лесни материјали кои фитил влага оддалеченост од телото за да се обезбеди максимално breathability.Телото ткаенина состав : 82% Најлон, 18% Spandex.Пена состав : 100% Уретан.АНТИ-БАКТЕРИСКИ И УВ ЗАШТИТА : Подобрен со анти-бактериски и анти-микробиолошка третман за да се спречи развојот и ширењето на бактерии, габи, и мириси.УВ отпор ја штити кожата од штетните УВ зраци.Вклучува 2 Нога Ракави (односно 1 пар). 3мм на еластичен Poron XRD баласт.Првиот и само оклопни шин подлога ракав.Нашата нога ракав ги штити областа на страната на ногата, кои не се покриени со шин влошки, додека го држите шин влошки удобно место, без потреба за постојано рачна корекција или лента.Вклучува 2 Нога Ракави (I. e. 1 пар). 3мм на еластичен Poron XRD баласт.Answer : ___________________________ Note : шин влошки НЕ се вклучени.Со цел да се вклопи повеќето се лизга-во шин влошки.

Главните карактеристики

Избор на клиент