.

.

Телескоп 50mm Отворот 360mm Фокусна Должина, Астрономија Refractor Телескоп за Деца Возрасни & Почетници, Преносни Refractor со Tripod

Телескоп 50mm Отворот 360mm Фокусна Должина, Астрономија Refractor Телескоп за Деца Возрасни & Почетници, Преносни

DEN 1036.56

Пристапност
Во достапна форма

Оваа monocular телескоп е составен од квалификуван алуминиум и пластика, добра текстура со парична казна третман, солиден, цврст и издржлив, обезбедува долг животен век.Тоа е погоден за астрономски набљудувања и за копнена се користи како моќен забележување на т.н " опсегот, со 50mm оптичко стакло цел леќа и целосно мулти-обложена, тоа е многу јасни слики, дури и во ниски услови на осветлување.Ова е компактно и универзална телескоп со светла слика квалитет и висока зголемување на моќта.Доаѓа со еден orthogonal леќа, еден 1.5 x Barlow леќа, еден finderscope и две окуларот, нема други монтажа алатки потребни, лесен за инсталација и работа за да ги задоволат вашите потреби.Одличен додаток за астрономски ентузијасти, носи многу забава.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и Висок Quality Material : Алуминиум Легура & Plastic Color : Black & Silver Working Висина : Околу. 34cm / 13.3 inch Optical Бленда : 50mm Focal Должина : 360mm f/7 Inclined Огледало : 90°Зголемување : Max. 90 Times Weight : Прибл. 760g Packing Листа : 1 x Телескоп Tube1 x Orthogonal Lens1 x H6mm Eyepiece1 x H20mm Eyepiece1 x 1.5 X Barlow Lens1 x Алуминиум Tripod1 x Finderscope1 x Screw1 x Филтер Леќа.

Главните карактеристики

Избор на клиент