.

.

Crytech Астрономија Телескоп 20X 30X 40X Зголемување Eyepieces 50Mm Отворот Астрономски Refractor Телескоп Преносни Патување Телескоп со Пронаоѓач Обемот & Tripod да се Набљудуваат Мес?

Crytech Астрономија Телескоп 20X 30X 40X Зголемување Eyepieces 50Mm Отворот Астрономски Refractor Телескоп Преносни

DEN 645.60

Пристапност
Во достапна форма

【ПОЧЕТНИК АСТРОНОМИЈА ТЕЛЕСКОП】На лесни и издржливи изградбата на овој телескоп спарени со 2 eyepieces помага да се лоцираат и да ги видите објекти побрзо.Прави истражување ѕвезди и соѕвездија во ноќното небо, или за животинскиот и растителен свет во текот на денот забавно и лесно. 【ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ】Не се потребни алатки.Се подготвени да одат во минути!Совршен за кампување, училиште, младински групи, патување, роденденски подароци, канцеларија подароци, или пак во вашиот автомобил погодност. 【НАПРАВЕН ЗА ВОЗРАСНИ ДЕЦА Почетници】Дизајнирана посебно за младите истражувачи со малку раце и љубопитни умови.Деца Телескоп ќе обезбеди моменти на откривање и воведен за да вистински научни алатка.Месечината Телескоп им овозможува на вашето дете да ја видиме месечината во неверојатен детал; совршен подарок за девојчиња и момчиња се заинтересирани во просторот, месечината, и астрономијата. 【СОВРШЕН ЗА НАДВОРЕШНА ИГРА За ноќта : гледа месечината и ѕвездите.Одличен подарок идеја, не само за децата, туку исто така и за астрономија возрасни почетници.Астрономски Телескоп Со Пронаоѓач Огледало За Stargazing Monocularsdescription:Јасно бленда : 50mm (2.4")Фокусна должина : 360mm.f/7 Oblique огледало : 90°Jingwei маса и алуминиум tripod The највисоката висина на tripod : 40cm Standard 0.965 инчен додатоци вклучуваат : Окуларот : 20 X30 X40 XThe максимално зголемување на овој модел : 40 пати (цел фокусно/окуларот фокусна должина * неколку пати Barov е повеќе = максимално зголемување)0.4 m алуминиум легура tripod, tripod поддршка, целосен сет на сврзувачки елементи за инсталација на телескоп.Мали tools Net тежина : околу 750 грама Бруто тежина : околу 850g Package вклучува : 1×Астрономски телескоп.

Главните карактеристики

Избор на клиент