.

.

Pullman Леб Тавата со Капак 1lb (450g) + Клупата Тесто Scraper Сет за Печење - NonStick Леб Печење со Капак - Bakeware Леб за Тост Мувла со - Јаглерод Челик Брановидни

Pullman Леб Тавата со Капак 1lb (450g) + Клупата Тесто Scraper Сет за Печење - NonStick Леб Печење со Капак

DEN 474.96

Пристапност
Во достапна форма

[ НЕ-СТАП МАЗНА ЗЛАТО СЛОЈ ] : Pullman Леб Пан w/капакот е изработен од сигурен, храна оценет мерач јаглероден челик и nonstick обложување, не-Тефлон ослободување на висока температура, PTFE & PFOA СЛОБОДНИ, лесен за чистење. ★Не го чисти опфатени леб печење со чистење со четка.Не користете го во микробранова печка, фрижидер или во машина за миење садови.Сува на pullman леб леб тавата во рерна за да се спречи од rusting. [ ТРАЈНИ БРАНОВИДНИ ДИЗАЈН ] : Овој леб за тост мувла пан има единствен брановидни површината дизајн кој ја подобрува не-стап перформанси и додадете дополнителна сила, го прави овој lidded тост за печење трајни и леб помалку веројатно да се деформира, и обезбедува со подобра циркулацијата на воздух и идеал на топлината. [ КЛУПАТА SCRAPER - Е ПОТЦЕНЕТА ГЕНИЈ ] Повеќе од како тесто scraper за печење, го користите за да лажичка до сецкани зеленчук/месо за трансфер на сад, се сече тесто за слатки/пица/тестенини/пита и колачиња, сека мека овошје и зеленчук, авокадо, ореви.Чистење на кујнски пултови на crumbs и сушено тесто, чистење на griddle скара.Избалансираат мрзнување/крем за колачи, divvy до путер и многу повеќе!. [ ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН не ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ТЕСТО SCRAPER ] Опремен со БЕЗБЕДНОСНИ Beveled Сечилото специјално дизајнирани за тесто - Не-леплива, Не-свиткување, Не-кршење, Не-rusting.Плус корисна МЕРКА на Конверзија Шема за брзо упатување во секое време и ознаки до 6 ИНЧИ. [ ДОВЕРЛИВИ & ГАРАНЦИЈА ] : ќе добиете 1 X pullman леб пан + 1 X Клупата Scaper.Двете алатки се идеални за печење убава леб леб и парчиња од сендвич леб дома, а за повеќе намена во вашиот печење работа.Ние ги охрабруваме нашите клиенти да контактирате со нас, ако тие имаат било какви проблеми со нивното купување.Додадете овој сестран овој леб тавата за печење леб и тесто scraper на вашиот количка сега!!!.Боја : Леб Пан и Scraper.

Главните карактеристики

Избор на клиент