.

.

Сива Poupon Dijon Синап (16 оз Теглата)

Сива Poupon Dijon Синап (16 оз Теглата)

DEN 1514.40

Пристапност
Во достапна форма

Една 16 oz.jar на Сива Poupon Dijon Сенф.Направени од истиот француски стил рецепт од 1777, Сива Poupon Dijon Сенф користи најдобрите состојки за квалитет, гурманските condiment.Направена со бело вино, #1 одделение сенф семе и зачини за силен, вкусни вкус.Нашите крем dijon сенф има мазна текстура и храбар вкус за неограничени користи во рецепти.Обидете се да користите нашата dijon сенф како совршен достав сендвич шири.Додадете dijon сенф за подобрување на секој од вашиот омилен месо marinades.Одличен како потопување сос.Resealable класичен Сива Poupon стаклена тегла.Уверение Кошер сенф.Вкус Име : Poupon Dijon | Големина : 1 Фунта (Пакување од 1) Пакувањето Може да Варираат.

Главните карактеристики

Избор на клиент