.

.

360/50mm Monocula Простор Обемот Refractor Рефрактивната Астрономски Телескоп Tripod

360/50mm Monocula Простор Обемот Refractor Рефрактивната Астрономски Телескоп Tripod

DEN 864.00

Пристапност
Во достапна форма

Две eyepieces : H6mm, H20mm, на 90 степен огледало. 38cm/14.96" Алуминиумски легури tripod.Бленда : 50mm, Зголемување : 60x, 18x, 27x, може да се постави 90x со 1.5 x anascope.Теорија Резолуција : 2.000 лак секунди, што е еквивалентно на 1,000 метри може да се види дека двете објекти освен 0.970 cm.Рефрактивната / Фокусна Должина : 360mm, Пакет се вклучени 1 x Рефрактивната Астрономски Телескоп со Tripod.Теорија Резолуција : 2.000 лак секунди, што е еквивалентно на 1,000 метри може да се види дека двете објекти освен 0.970 cm.

Главните карактеристики

Избор на клиент