.

.

Гранд Парада Кафе, 3 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Jamaican Сина Планина - Одделение 1 Единечна Потекло - Голема Надморска Височина - Фер Трговија - Свежи Суровини Специјално?

Гранд Парада Кафе, 3 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Jamaican Сина Планина - Одделение 1 Единечна Потекло

DEN 2758.80

Пристапност
Во достапна форма

Вкус Профил : Мандарина Портокал, Тврд Карамел, Млечно Чоколадо. 100% Јамајка Сина Планина - 100% Сертифициран Одделение 1. 100% Специјалност Арабика - Премија Одделение 1. Печено Зелено Кафе Грав за да ги Собере Вкус.Средно Печено Препорачува.Пакувани се Свежи во 2-ply Фолија Торба со Воздушен Вентил.Совршен за На-Home Roasters.Cupping Белешки : Мандарина Портокал, Тврд Карамел, Чоколадо.Посебна Резерва, Јамајка Сина Планина кафе пука со вкус.Крем, чоколадо база белешки и пријатен слатко слива и портокал топ-белешки се создаде за незаборавен првенство.Пијалакот е избалансиран со слоја на какао, цитрус и интензивна арома.Нашите Jamaican Сина Планина кафето е farmed на престижниот Wallenford Имот по должината на магливата, сино-tinged планини.Слатка островот сонцето и плодна почва производство на овој несекојдневен и луксузен кафе.

Главните карактеристики

Избор на клиент