.

.

Тврдина Софтбол Екран - Pitching Нето & Рамка за Совршен Вашиот Вата Техника | Безбол Пракса Опрема | Бејзбол Соло или Тренинг на Опрема | Бејзбол Вата Пракса

Тврдина Софтбол Екран - Pitching Нето & Рамка за Совршен Вашиот Вата Техника | Безбол Пракса Опрема | Бејзбол

DEN 3959.76

Пристапност
Во достапна форма

ПРАКСА СО БЕЗБЕДНОСТА НА УМ : Специјално дизајнирани софтбол екран за под рака pitching пракса и играч заштита.СУПЕР СИЛНИ : Црна поцинкуван 1.5 во челична рамка за најдобар стабилност и долготрајни екран.ТЕШКИ ПРЕБИВАЊЕ : Двоен слој #42 тежина нето направени од УВ стабилизира и да изгние доказ 1 3/4in мрежа.РАЗНОВРСНА ЗА СИТЕ PITCHING ВИДОВИ : Pitching дупка е средината на патот до мрежата на една страна и ги задоволува лево и десно раце бокали.СУПЕР БРЗА ИСПОРАКА : Сите налози со Нето Светот, Спортски се испраќаат во рок од 24 часа со одличен опсег на превозот опции.Оваа супер силна ТВРДИНА Софтбол Pitching Екран од Нето Светот, Спортски е прекрасно парче пракса опрема за да им помогне на вас и До Вашата Игра!Комплетна нето и рамка пакет, ова е долготраен, одличен квалитет софтбол екран кој е идеален за тимот практика или за употреба во погодок кафези.На совршено поставен pitching дупка е засилен со битие 2 слоеви на тешки #42 тежина пребивање, што значи дека е лесно да се користи и како тешко како што треба да биде.Спецификации : - 7ft x 7ft екран Направен од црно поцинкуван 1.5 во челични цевки со голем челик нозе- #42 тежина црна поли twine нето во pillowcase стил со отвор на средината-висина, поставен на една страна - Нето-слајдови на кои лесно и клипови заедно безбедно на дното - Двоен слој пребивање нудат зголемена заштита - Assembles брзо со двојно завртки на сите агли што значи супер силен зглобовите - Пребивање е УВ стабилизира и да изгние доказ, како стандард, и сите рабови се overlocked Net Светот, Спортски акции непобедлива спектар на вата кафези, безбол мрежи, и други бејзбол ballpark опрема, вклучувајќи го заврши ТВРДИНА серија на производи.

Главните карактеристики

Избор на клиент