.

.

Линколн Електрични - K2939-1 Hydroguard Преносни Electrode Рерна| 10 lb Капацитет | Премиум Fiberglass Изолација | 115 V Само | K2932-1

Линколн Електрични - K2939-1 Hydroguard Преносни Electrode Рерна| 10 lb Капацитет | Премиум Fiberglass Изолација

DEN 2471.76

Пристапност
Во достапна форма

Влага заштита – се користи за да се спречи влага од загадувачки вашиот заварување електроди и да се одржуваат на ниско водород заварување депозит својства.Влага е честа причина за заварување напукнување или Порозност.Пренослив дизајн – лесен за транспорт, метал случај род рерна тежи 10.5 кг. 10 lb капацитет – дизајниран да им овозможи на складирање до 10 килограми 18" или помали електроди.Претходно & изолирани температура – рерна комора е подложено на 300° с и се карактеризира со 1.5" ѕид изолација ефикасно да одржуваат на саканата термички својства.Род лифт – рерна комора има лифт отстранлив складирање преградата што го прави лесно да се извлече вашите зачувани електроди.Изграден за да трае - трајни челик изградба и тешки прав-грб заврши.Флексибилност - совршен за употреба дома, на фарма, во продавница, во одржување, во изградба или во целина измислица.Направени во сад и има 1 година гаранција.Големина : 115 V На Преносни Електрични Заварување Род Рерна се направени од издржлив 10 мерач челик & е тешко прав-грб заврши.На електрична печка има претходно температура од 300° F за да го задржи вашето електроди бесплатно на влага и се карактеризира со 1.5" fiberglass ѕид изолација ефикасно да одржуваат на саканата термички својства.Рерната комора има лифт отстранлив складирање преградата што го прави лесно да се извлече вашите зачувани електроди.Идеален за долгорочно чување на заварување електроди.

Главните карактеристики

Избор на клиент