.

.

Хип Бенд од 4KOR Фитнес - Отпор Јамка Круг Совршено за Динамични Топло-up Прозорци и Активирање на Колковите и Glutes

Хип Бенд од 4KOR Фитнес - Отпор Јамка Круг Совршено за Динамични Топло-up Прозорци и Активирање на Колковите

DEN 502.80

Пристапност
Во достапна форма

ИЗГРАДБА на КОЛКОТ И GLUTE СИЛА, со истовремено ПОДОБРУВАЊЕ на ВАШАТА ФИГУРА - Овие 3" хип бендови од 4 KOR Фитнес направете го тоа лесно да се концентрира на колковите, glutes, и нозете да се помогне да се трансформира вашиот долниот дел од телото.Ги користат нашите не се лизга хип бендови за да го активирате glutes пред една нога тренингот, за да ги користите за време на една нога тренингот за да додадете интензитет, или по една нога тренингот како finisher или нога burnout.Се ИНТЕНЗИВИРААТ НОГА ВЕЖБИ И да го ЗГОЛЕМИ ДОБИВКИ - Додадете нашиот хип бендот на вашиот нога ден рутина и веднаш се чувствуваат екстра интензитет.Не само што тоа ќе помогне да се обликуваат и цврсти бедра и glutes, тоа ќе ја зајакне хип киднапери и надворешни rotators.И бидејќи секој бенд што има вграден-во никој лизга grippy лагер, тоа останува во место во текот на сите најтешките вежби за фрустрација-слободен искуство.Ја ПОДОБРУВА КРЕВАЊЕ ФОРМА И ЕФЕКТИВНА WARMUP АЛАТКА Носат нашите не се лизга хип бендот за време на squats да се задржи правото форма.Или стави над вашите колена додека одење во долги чекори или lunging за динамичен тренингот и загревање.Плус, на мека висок квалитет на ткаенина нема да ја напушти гума изгореници или притиснете на вашата кожа.Се користи најмногу отпорни хип бенд за да додадете постојана тензија да хип thrusts, или употреба на поголеми хип бендови со повеќе водат за curtsy lunges да ги направи повеќе предизвик.СЕТ ОД 3 ХИП БЕНДОВИ СО ВУЛГАРЕН GRIPPY ЛЕНТИ - Што моментално го прикажувате сет на 3 Хип Бендови кои вклучуваат Розова (Среден-13"), Виолетова (Голема-15"), и Сина (X-Large-16.5" 2 Генерација со поцврста материјал) Хип Бендови, сите 3" широк, и овие 3 бендови имаат вулгарен grippy ленти дека линија во внатрешноста на бендот за да се обезбеди тоа останува во место додека обука.Секој бенд има различен отпор ниво поради тоа е различна должина.Ова поставување ви дава најмногу флексибилност за вашиот тренингот.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА за квалитет - Во случај тоа да не сте целосно задоволни, ние веднаш ќе и courteously ви нудиме целосна наплата на секој денар од купувањето, апсолутно без прашања праша.

Главните карактеристики

Избор на клиент