.

.

Smittybilt 791005 Clinometer

Smittybilt 791005 Clinometer

DEN 671.76

Пристапност
Во достапна форма

Мора да се има за рок роботи.Мерки на теренот и се тркалаат да помогне да се избегнат rollovers.Лево мерач прикажува страна на по-страна на аголот.Право мерач прикажува пред-на-назад.Графички readouts да покаже прецизни аголот во степени.Осветлува за ноќно гледање.Се придржува до табла со тешки лента.Исто така достапно со вграден компас (791006).Smittybilt Clinometer е конструиран да ги исполни сите високи стандарди поставени од страна на индустријата.Тоа е многу издржлив и натпревари OE форма, одговара и функција.Оваа единица е да се стави преку различни тестови под екстремни и невообичаени услови за да се обезбеди висок квалитет и стабилност.

Главните карактеристики

Избор на клиент