.

.

Лук Притиснете 2 во 1 Лук Минсер и Лук Парче со Лук Peelers Лук Дробилката за Полнење

Лук Притиснете 2 во 1 Лук Минсер и Лук Парче со Лук Peelers Лук Дробилката за Полнење

DEN 1327.20

Пристапност
Во достапна форма

【Материјал】 : BPA Пластични слободни+ Нерѓосувачки Челик , тежат 130g, добро направени и не е премногу светлина, со користење на подобри од другите.Не е лесно да се биде оштетен и може да се користи за долго време. 【2 ВО 1 Лук Притиснете】 : 2 функција дизајни, отворете 90°, притисни напред може да се намали на лук во парчиња, притиснете back (назад) за да го скрши на лук.Пред дупка е вграден со не ' рѓосувачки челик лист, треба само да им помогнам на тоа нежно и да се добие посакуваниот ефект. 【Бесплатен Дар】 : На лук притиснете дојдат со две лук peelers и чистење гребло.Само отсече главата на лук и го стави во нож за лупење, бришење со вашите раце и лесно molt.Уште поважно, можете да се избегнат луто мирис на лук на вашите раце. 【Лесен за употреба】 : корисен лук mince алатка за оние кои се плашат од неволја.Стави лупено карамфил на лук во печатот и ја затворите се справи и стискаш на лук преку екранот. 【Перење】Од не ' рѓосувачки челик лист, исплакнете го под вода.Двете страни на чистење гребло да ги отстраните остатоците и чисти насекаде.Е добар избор за вашата кујна.Боја : Сива.

Главните карактеристики

Избор на клиент