.

.

GROSCHE Edinburgh Чај Поостри, 1000 ml 34 оз, Teapot и Чај Infuser, BPA-Free & Храна-безбедно Tritan

GROSCHE Edinburgh Чај Поостри, 1000 ml 34 оз, Teapot и Чај Infuser, BPA-Free & Храна-безбедно Tritan

DEN 718.80

Пристапност
Во достапна форма

⭐ [Лесен за употреба Teapot филтри се многу тешко да се расклопување и чистење.Со Edinburgh teapot, додадовме долг нос pin на филтер што го прави лесно да се преземат, освен.Едноставно им помогнам на долг нос pin (во центарот) на страна, а филтерот се појавува надвор за лесно чистење.Само поп назад во и ти си поставите!.На Edinburgh чај тенџере со infusers за лабава чај е лесен и едноставен начин да се направи голема чаша лабава-лист чај.Овој паметен чај создателот и infuser чај тенџере ви овозможува да стрмни вашиот чај со минимален напор и без да се прави хаос.Тоа е лесно да се чисти и, исто така, е машина за миење садови безбедно.Можете лесно да се направи на свежо сварено iced чај со тоа како!Едноставно пијалак вашиот чај со околу 1/3 до 1/2 нормална количина на вода.Пијалак на чај за околу една минута подолго отколку што нормално би ги направи посилни пијалак.Пополнете вашата чаша со мраз, и се прелива силна сварено чај над мраз.Топла вода ќе се стопи некои од мраз во чашата, правејќи совршен вкус.Свежо сварено iced чај ќе имаат подобар вкус од топол чај тоа е сварено и се остава да се излади во други бокали.Па нејзините infuser teapot и iced чај создателот, како и!.GROSCHE е општествено Претпријатие и Б (Корист) Корпорација на мисија да се обрати до безбедна вода криза со кои се соочуваат и скоро 800 милиони луѓе ширум светот.За секој производ, продадени, GROSCHE обезбедува пристап до 50+ дена на безбедна вода за пиење за луѓето во потреба, преку Безбедна Вода Проект.Ова помогна да заедници во целиот свет, вклучително и во Филипини, Малави, Пакистан, Јужен Судан, Индија, и Уганда.Безбедна Вода Проект е на мисија и причина зад GROSCHE.Тоа е безбедно вода мисија која е финансиран од продажбата на своите чај, кафе, и хидратација производи.Ви благодариме за поддршката на подобар начин да се направи бизнис со поддршка на малиот бизнис, и да имаат Корист Корпорации како GROSCHE.

Главните карактеристики

Избор на клиент