.

.

Schutt S3 Градите Заштитник - 15 (ЕА)

Schutt S3 Градите Заштитник - 15 (ЕА)

DEN 826.80

Пристапност
Во достапна форма

Fastpitch Градите Заштитник.D30 Амортизирање.TPU Напредни Влијание на Апсорпција на Системот.SUREFIT Авион.Титаниум Faceguards.Оптимална покриеност за бејзбол и софтбол играчи обвива околу ребрата, а исто така создавање на "мртва зона" во блокирање област.Нови V-Врати се подигнат систем се поврзува дополнително одредување на назад, создавање на побезбедна се вклопуваат и помалку движењето при фрлање или блокирање.Новиот дизајн, исто така, овозможува повеќе прилагодливост.Играчи воопшто не се игра играта.Играчи напад на игра.Од сите страни.Од секој агол.Тренингот и по тренингот.Пракса по пракса.Се игра по игра.Натпревар по натпревар.Нема да престане, само оди.Ние се изгради опрема за играчи.За речиси еден век, што сум посветени на развивање на иновативни и технолошки напредна опрема во спортот.Сите со единствена цел за зајакнување на играчите да се фокусира и да се изврши на врвот на својата игра.Опрема вашата игра.Горд член на Schutt Спортски семејството на брендови, Адамс е посветена да престојуваат во пресрет на игра кога станува збор за тебе, нудејќи најдобар опрема е можно.Дали сте во потрага за тимот опрема или службени лица облека, Адамс ја има.Во Адамс, спортист е најзначајно.Ние секогаш сме фокусирани на создавање на производи кои ќе ви помогнат да се изврши во твоите најдобри и да ви даде конкурентна предност.Schutt Спортски е горд партнер со Tucci.Како лилјак на избор за повеќе од една третина од Про Бејзбол hitters, сите Tucci Безбол Палки се смета за највисок стандард да се одржи врв перформанси.По неколку години на поставената прва рака познавање на професионалните играчи на потребите, опширни технички развој и постојана дизајн и процесот на производство префинетост, Tucci Безбол Палки станаа златен стандард на индустријата.Во Schutt Спорт, ние се изгради опрема за перформанси и заштита.Децении на технолошки напредок и посветеност се качил во создавање на највисоко-вршење и повеќето заштитна опрема е можно.Некои од нашите напредни заштита технологии вклучуваат : .D30 Cushioning TPU Напредни Влијание На Апсорпција System SUREFIT Airliner Titanium Faceguards.

Главните карактеристики

Избор на клиент