.

.

Гама Професионални Тениски Рекети Stringing Машина: Стои Рекет String Машина, Алатки и Прибор Вклучени – Тенис, Сквош, Бадминтон, 2pt или 6pt

Гама Професионални Тениски Рекети Stringing Машина: Стои Рекет String Машина, Алатки и Прибор Вклучени – Тенис,

DEN 826.08

Пристапност
Во достапна форма

Калибриран напнатост : прирачник за пролет тензија winder (9 90 кг. / 4 41 kegs) со патентиран ротациона string водич.Сигурна потпора : дијамант обложени Линеарна string gripper.Повеќе монтажа на Системи на располагање : 6-pt само центрирање брз планината+, 6-pt брз планината+ или 2-pt само центрирање сите со универзална string стеги обезбедување на стегање притисок за бадминтон и тенис, со заби проред оптимизиран за сите Рекети видови.Едноставноста на Користење : Брза акција ротирачки вртливата string менгеме основи за заклучување безбедно до 360-степен ротирачки плочата брзо и лесно.Голема extras (додатоци) : големи алатка Послужавник, прилагодлива Висина од 36" 48", и алатки (pathfinder awl, Директно awl, Хексадецимален клуч сет, директно клешти, свиткана клешти, Дијагонала сечење клешти, Чистење камен & Почнувајќи менгеме) - custom Покрие достапни одделно.Со моќна расположението дојде ослабен стрингови.ГАМА е stringing машини ќе ви помогне да можете повторно на суд брзо.Гама Спорт, водечки stringing машина бренд, е проектирање и инженеринг на највисок квалитет stringing машини за над 25 години.ГАМА е комбинирање на науката со спорт, бидејќи еден ден.Нашата посветеност за истражување и развој ни помогна да се создаде некои од најдобрите рекети за спортска опрема на пазарот.

Главните карактеристики

Избор на клиент