.

.

Господине Кенсингтон е Сенф, Зачинета Браун, Глутен Слободни, Заверена Вегетаријанци, Не - ГМО Проектот Потврдена, Од Одделение-А Сенф Семиња, Полица-Стабилна, 9 оз

Господине Кенсингтон е Сенф, Зачинета Браун, Глутен Слободни, Заверена Вегетаријанци, Не - ГМО Проектот Потврдена,

DEN 143.76

Пристапност
Во достапна форма

Совршена како прилог на вашиот сосови или како condiment на сопствените да се пар со вашиот месо, се шири на вашите сендвичи или drizzle сите над вашиот салати.Господине Кенсингтон е dijon сенф е награда за победа, (да, постојат сенф награди) и е сертифициран вегетаријанци.Нашите мирудии се секогаш во добар вкус, со добар вкус, за оние со добар вкус.Ние веруваме дека ако тоа не е храна, тоа не припаѓаат во нашата храна.Овој рецепт карактеристики комбиниран мешавина на кафена и жолта сенф семиња, избалансирани со еден допир на Вермонт јавор сируп.Започнавме со правење мирудии и тоа е сè благодарение на нашите колеги храна љубовници, кои се донесени шанса со што ни се придруживте на патувањето.Дали треба тоа да го украде шоуто или биде тимски играч, Господине Кенсингтон е Зачинета Кафеав Синап е за задачата.Господине Кенсингтон никогаш не користи никакви вештачки состојки, бои и конзерванси.Сите Сер Кенсингтон е мирудии и преливи се со гордост Не - ГМО Проектот Потврдена, и глутен слободни.Господине Кенсингтон е зачинета кафеав синап е направен со највисок квалитет, не - гмо состојки како одделение со сенф семе и вермонт јавор сируп.

Главните карактеристики

Избор на клиент