.

.

Грав Кафе Компанијата Органски Unroasted Зелено Кафе Грав, Мексико, 16-Унца Кеси (Пакување од 2)

Грав Кафе Компанијата Органски Unroasted Зелено Кафе Грав, Мексико, 16-Унца Кеси (Пакување од 2)

DEN 5016.00

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет суровини, unroasted Мексиканската кафе грав со добро балансирано тело, вкус, и киселост.Unroasted зелено кафе грав имаат повисоко ниво на chromogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав.Сертифицирани Органски од страна на CCOF и USDA; 100% Арабика грав пакувани во САД; пакување од два 16-унца кеси (32-унца вкупно).Се пече на грав вашата желба во рерна, пуканки попер, skillet, или печење апаратот.Продавница за кафе во херметички сад настрана од светлина, топлина и влага; 2 лажици свежо земјата кафе по 6-унца филтрирана вода.Светлината тело и благ, Мексиканската unroasted органско кафе грав се разноврсна за печење дома со рерна, skillet, посветен на печење апарат, или дури и пуканки попер.Грав Кафе Компанијата користи 100 проценти органски и природни кафе Арабика грав, заверена од страна на USDA и CCOF (Калифорнија Сертифицирани Органски Фармери).Unroasted зелено кафе грав имаат повисоки нивоа на chromogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав.За свежина, продавница за кафе во херметички сад настрана од светлина, топлина и влага.Нуди над 25 години во комбинација печење искуство, Грав Кафе Компанија е посветена на одличен вкус, квалитет, здравје и со користење само на најдобрите суровини и состојки и иновативни печење процеси.Тоа е за сите на грав.Уживаат во свежо-печено кафе во вашиот дом, со висок квалитет, суровини unroasted кафе грав од Грав Кафе Компанијата.Unroasted зелено кафе грав имаат повисоко ниво на chlorogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав.Се пече на грав дома со користење на еден посветен печење апарат, фурна, skillet, или дури и пуканки попер.

Главните карактеристики

Избор на клиент