.

.

MARMOT Жените Strollbridge Јакна

MARMOT Жените Strollbridge Јакна

DEN 4559.76

Пристапност
Во достапна форма

Произведено во САД или Увезуваат.Машина За Миење.Marmot Големина Chart Stay toasty како што trek преку отворен области и скриени долини во Strollbridge Јакна!Редовно се вклопуваат е олеснето, но не и кален, и совршен за секоја активност.700-пополни надолу со Down Defender : • Останува посува 10 X подолго и суши 30% побрзо од нетретираните надолу.• Одржува 150% повеќе лофт во влажни услови.• bluesign® одобрени.Zip-исклучување на аспираторот со отстранлив faux-крзно уреденост.Стојат јака протега заштита.Целосната-zip затворање со скриени магнетни копчиња.Долги ракави, со микро-руно внатрешните манжетни.Dual-zip страна џебови, скриени флеш џеб, внатрешно-zip џеб.Директно hemline во еден подолг должина.Логото го погоди во левата страна на градите.Школка 1 : 100% полиестер;Школка 2 : 71% polyacrylic, 15% modacrylic, 14% полиестер;Надеж : 100% полиестер.Машина за миење ладно, собори сува ниска.Увезени.Мерења : Должина : 31 in Product мерења беа направени со користење големина XS.Ве молиме имајте на ум дека мерењето може да варираат во зависност од големината.

Главните карактеристики

Избор на клиент