.

.

Карбид Брус Сет 1/8inch(3мм) месо тело, Нано Сина Палто CNC Рутер Битови Крајот Мелница Двојно се Намали за Ротари Вежба Умре Мелница Машини, Гравирање, Дупчење, 20Pcs

Карбид Брус Сет 1/8inch(3мм) месо тело, Нано Сина Палто CNC Рутер Битови Крајот Мелница Двојно се Намали за

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

КОЛИЧИНА - 20 компјутери Солидна Карбид Ротари Брус Сет, месо тело 3мм(приближно 1/8"), одговара на повеќето мали ротари tools.ИЗДРЖЛИВИ - Изработени од термички обработени солидна волфрам карбид, долг живот, остри и силни.Применливи - Погодна за сите нивоа на вештини Ова е основна алатка за машини и ентузијасти.Тие често се чисти завари или метал, лесно да се совладаат и да го користите, безбеден и сигурен.Широко се користи за metalwork, алатка за изработка, модел инженеринг, резби во дрво, изработка на накит,заварување, chamfering, леење, deburring, мелење, цилиндар на главата пренесување и sculpting.Нано Сина Слој - Кој им овозможува на алатката е сечење на работ да го задржат клучна острина и подмачкување со екстремен nanohardness и отпорност на топлина.Ова дава долговечност и произведува сечење резултати од највисок квалитет.Лесен за употреба - Генерално се користи со рачен електричен или пневматски алатки (исто така и за CNC машина).Спецификации : месо тело со дијаметар : 0.118 инчен(3мм) Материјал : Нано Сина Палто Карбид Челик Големина и тежина:99 X65 X13mm,вкупната тежина : 94 g должина 37mm Производ Листа : 1 x Нано Сина Палто Карбид Брус Сет, 20-Парче.

Главните карактеристики

Избор на клиент