.

.

Сол на Магнезиум: Чиста Epsom Сол (3.5 Литри) Unscented, Болки во Мускулите, Природна Кожа Чистење, Анти-Инфламаторни*

Сол на Магнезиум: Чиста Epsom Сол (3.5 Литри) Unscented, Болки во Мускулите, Природна Кожа Чистење, Анти-Инфламаторни*

DEN 2039.76

Пристапност
Во достапна форма

ЧИСТА unscented магнезиум сулфат (Epsom сол).Храна и USP фармацевтско одделение.Се раствора брзо да ги ублажат болките во мускулите & уморни нозе*. 100% Pure : Никогаш не било адитиви или спојници.Направен во Јута, САД.Чиста Сол на Магнезиум магнезиум сулфат или Epsom сол.Тоа е најчесто се користи како бања соли за да се впие и ублажување на болките во мускулите, сува кожа, и да се намали воспалението.Тоа исто така може да се користи како exfoliant и може да обезбеди анти-воспалителни ефекти.* Нашата Сол на Магнезиум : јас.Премиум Квалитет – Чиста магнезиум сулфат ii.Природно – Без адитиви, спојници, или конзерванси iii.Здрав Пакување Доаѓа во resealable пластична кофа iv.Пари Гаранција за враќање – Не се задоволни?Вратите за целосна наплата Заедничка Употреба : јас.Борба против магнезиум дефицит ii.Олеснување на болки во мускулите & болки во зглобовите iii.Намалување на воспаление од руда зглобовите и мускулите iv.Натопете болки во нозете или употреба во бања за ублажување на болки во телото v. DIY бања соли & бања бомби vi.Природен на кожата exfoliant Препорачува за Употреба : Додадете 1-2 чаши Чиста Сол на Магнезиум да се загрее, водење бања вода.Се впие во бања за 20 минути.Тоа може да помогне со болки во мускулите, вкочанетост, и да се промовира релаксација.* Состојки : USP Одделение Магнезиум Сулфат 100% Пари Гаранција за враќање на : Ние сме убедени дека ќе ви се допаднат нашите производи и да застане зад секоја точка со 100% гаранција за квалитет.Ако не сте задоволни со вашата нарачка, го вратите производот за целосна наплата.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Зборувајте со вашиот лекар пред употреба, особено ако имате било претходно постоечки здравствени состојби.Престанете да ги користите веднаш, ако осип, црвенило, или се јавува нервоза. *Овие наводи не се проценети од страна на Прехрамбената и Лекарската Администрација.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест.

Главните карактеристики

Избор на клиент