.

.

Професионални Лук Притиснете Кујна Нерѓосувачки Лук Минсер Тешки Ѓумбир Дробилката нож за лупење Изстискване, како User-Friendly Трајни Лук Presser, Лесен за Чистење

Професионални Лук Притиснете Кујна Нерѓосувачки Лук Минсер Тешки Ѓумбир Дробилката нож за лупење Изстискване,

DEN 141.12

Пристапност
Во достапна форма

Само исплакнете под вода или работат преку машина за миење садови.Покрај тоа, бидејќи тоа е цинк легура, нема да рѓа, па вие не мора да се грижите за тоа.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ - со insert може да се отстрани, што расчистување е супер лесно.Кога дробење лук станува толку напор, ќе се возбудени да го направи тоа одново и одново.На тој начин Лук притиснете е основна алатка во било зафатено кујна.Лукот е познат за донесување не само карактеристична вкусни вкус на јадење, но исто така и својства со кои се промовира добро здравје.МУЛТИ-USE - Поддршка Unpreeled Лук,Ѓумбир,Лимон.Се справи со се чувствуваат многу удобно.Мелење надвор од лук не само исклучителна вкус, но исто така значајна заштеда во време.Лук минсер исто така ви овозможува да mince unpeeled лук,ѓумбир, лимон.ДИМЕНЗИИ - Должина е 5.Нормална женска рака сила без напор може да се направи убаво мелено лук пулпа со тоа.Неколку имате време да кора, се исецка, и првично лук со рака; тоа е досадно и мачна работа, без разлика колку многу те сакам готвење.Најдобриот дел е тоа што вашите раце нема да мирисаат лук било повеќе.Оваа корисна направа ќе трае толку долго колку што им треба.ДОБАР МАТЕРИЈАЛ Направен од висок квалитет на Цинк Легура, светлина и силна.Оваа корисна направа ќе трае толку долго колку што им треба.Нашите лук presser ќе направи крцкањето полесно од било кога.Направен од висок квалитет на Цинк Легура, светлина и силна.

Главните карактеристики

Length - 5.9 inches; the round pressure head diameter - 1.34 inches. :
Made of high quality Zinc Alloy, light and strong. :
Handle feel very comfortable. :
Besides because it is zinc alloy, won't rust, so you don't have to worry about it. :
This useful gadget will last as long as you need them. :
Perfect Helper for kitchen :
Your perfect helper for kitchen is our stainless steel garlic press. High efficiency design, easy to press, easy to clean! :
Perfect Gift for your love :
Our garlic press is the perfect gift for your wife, mother , friends. Your lover must like it a lot! :
Package includes:
1 * Garlic Press :
NOTICE:
Please allow slight size difference due to manual measurement,because the photo display reasons, picture can not guarantee the color of page display and the true colors of the products is completely consistent, I will try to explain it. :
Избор на клиент