.

.

FiberCablesDirect - 100 OM4 LC LC Влакна Patch Кабел | Наведнуваат Senselessly Plenum 100Gb Дуплекс 50/125 LC да LC Multimode Скокач 100 Метри (328ft) | Должина Опции: 0.5 M-300М | 10/40/100g mmf om4-lc-lc

FiberCablesDirect - 100 OM4 LC LC Влакна Patch Кабел | Наведнуваат Senselessly Plenum 100Gb Дуплекс 50/125 LC

DEN 7174.56

Пристапност
Во достапна форма

Кабли над 35 метри, може да бара дополнителни 1-2 дена за да се брод.0 mm надворешен дијаметар, zip-кабелот засилен, скокач.Да се стави ова се Наведнуваат Senselessly, висок пропусен опсег, OM4 влакна кабел точно каде што сакате да го без страв од наведнуваат штета.Чиста оптички влакна кабелска инсталација започнува со тоа да се биде во можност да се стави на кабел точно каде што сакате.Влакна Мрежен пропусен Опсег : 3600/500 MHz-km @850/1300 nm (OM4 - Оптимизиран за 850nm VCSELs / поголема брзина).Ова се Наведнуваат Senselessly, аква обоени, 2.Без разлика на барање, виткајте senselessly кабел ќе направи вашата инсталација побрзо, почиста и посигурен.25 mm керамички ferrule, LC-UPC да LC-UPC, Влакна Patch Кабел/Скокач Кабелот.25 mm LC керамички ferrule конектори со лесно да го зграби клипови.TAA во Согласност и се наменети за 40 GBase-SR4 и 100 GBase-SR10 пристаништа и опрема.Светлината патува низ влакна бие надвор границата помеѓу јадрото & обложување.Светлината е содржан во рамките на влакна core (вкупна внатрешна рефлексија) предизвикување на влакна во печ кабелот собранието да се однесува како бран водич.Секој multimode (MM) оптички влакна patch кабел е индивидуално тестирани од страна на квалификуван оптички влакна техничар потоа bagged и се испраќаат со резултатите од тестот се на вашата врата. 100 OM4 LC да LC Наведнуваат Senselessly Plenum 40/100 Gb 50/125 Multimode Дуплекс Оптички Влакна-Кабел.Оваа 40/100 Gb OM4 50/125 multimode дуплекс оптички влакна кабел карактеристики Corning Оптички Влакна кој доставува податоци молња брзо и трајно zip кабелот за зголемена сигурност.Оптички Модалитет Детали за OM4 Етернет Над Multimode Влакна : 3500 / 4700 MHz-км Модални пропусен Опсег 850nm / 1300nm Брз Етернет 100 Basw-FX 2000m 1 Gb (1000 Mb) Ethernet 1000 Base-SX 550m (Бара mode-за климатизација печ мозок) 10 Gb Ethernet 10 GBase-СР 400m 40 Gb Ethernet 40 GBase-SR4 150m (550m QSFP+ e SR4) 100 Gb Ethernet 100 GBase-SR10 150m.Поддржува висока брзина 10/40/100 Gigabit Ethernet, Влакна Канал и OIF апликации.0 mm надворешен дијаметар дуплекс влакна кабел е прекинат со мала форма на фактор 1.Да се забрза вашиот мрежен перформанси и да се приспособат на тесни наведнуваат средини со Наведнуваат Senselessly OM4 Ласерски-Оптимизиран Оптички Влакна Печ-Кабел.Траен кабелот кој е во пламен retardant, УВ отпорни, отпорни на електрични пречки и е plenum номинална (OFNP).Влакна Кабел Опис : OM4 LC LC Наведнуваат Senselessly Plenum Влакна Patch Кабел 100 100 Gig, Corning, Ласерски Оптимизиран Multimode Влакна (LOMMF), 50/125 оптички влакна core/обложување.

Главните карактеристики

Избор на клиент